zestaw czujek tlenku węgla

Starostwo przekazało czujki dla mieszkańców

Odwiedził nas dzisiaj Sekretarz Powiatu Lubartowskiego – Pan Michał Rola działający w imieniu Starosty Lubartowskiego – Pana Tomasza Marzędy. Wizyta ta nie była przypadkowa, ponieważ zbliża się zakończenie kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Z tego powodu Starostwo Powiatowe w Lubartowie zgodziło się przekazać nam czujniki tlenku węgla i dymu, które już niedługo będą mogły znaleźć się w domach mieszkańców naszego powiatu zapewniając bezpieczeństwo całym rodzinom.
 

Czujnik tlenku węgla to niezbędny element wyposażenia każdego domu czy mieszkania. Jest on istotny szczególnie w okresie grzewczym, gdzie znacznie wzrasta ryzyko zatrucia się bardzo szkodliwym tlenkiem węgla (czadem). Gaz ten jest bezbarwny i bezwonny, a więc bez odpowiednich czujników nie jesteśmy w stanie wykryć jego obecności w powietrzu. Czujka tlenku węgla będzie więc czuwać nad bezpieczeństwem naszej rodziny. Czujniki, które w tym roku otrzymaliśmy są dodatkowo wyposażone w detektor dymu, co bardzo dobrze współgra w kwestii zabezpieczenia naszych domów.
 

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i mediów społecznościowych, bo już wkrótce kolejna edycja konkursu „Wiem CO bezpieczne”!
 
Opracowanie: st. kpt. Michał Mazur
Zdjęcia: Marcin Pawłowski – Starostwo Powiatowe w Lubartowie

Skip to content