Rowerem na Hel

Rowerowa pomoc nad Bałtyk

20 lutego 2023 r. ok. godz. 8 rano przy ul. Warszawskiej w Kocku doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Po przybyciu pierwszej jednostki, płomienie z domu wydostawały się przez okna, pożar był już rozwinięty. Trzy osoby zostały poszkodowane, w tym jedna została ewakuowana z płonącego budynku. Ogień pochłonął cały dobytek rodziny, mamy, taty oraz ich trzech pociech, którym nie zostało nic.

Jeden z druhów z jednostki OSP w Kocku, postanowił pomóc rodzinie, której spłonęło wszystko, od ubrań po meble, czy nawet książki służące do nauki. W zamian za ofiarowaną pomoc, chłopak chce pokonać siedmiodniową, samotną trasę rowerem z miasta Kock (powiat lubartowski, woj. lubelskie) na Hel.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie wspólnie z jednostką OSP Kock zaprasza do wsparcia zbiórki wszystkich ludzi dobrych serc. Zbiórka ma na celu godny powrót dzieci do szkoły oraz ich wyjazd na wymarzone kolonie, które dadzą im odrobinę szczęścia i pozwolą chociaż przez chwilę ulżyć w tej ogromnej krzywdzie.
 
Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/z/ospkock
 
Zwracamy się z prośbą o udostępnianie i rozsyłanie wiadomości.
 

Start: 01 sierpnia 2023 r.
Trasa: Kock – Adamów – Żelechów – Kołbiel – Otwock – Warszawa – Płońsk – Skwirlno – Brodnica – Kwidzyń – Gniew – Pelpin – Tczew – Gdańsk – Sopot – Gdynia – Puck – Władysławowo – Chałupy – Hel.
 
Relacje z podróży będą zamieszczane na profilach społecznościowych Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie.

Skip to content