Wizyta strażaków na obozie harcerskim

Obóz harcerski nad jeziorem Kleszczów, gmina Uścimów został zorganizowany i zgłoszony przez Okręg Mazowiecki Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. W związku z rozpoczęciem obozu harcerskiego w dniu 6 lipca br. odbyło się spotkanie strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie oraz policjantów z Komendy Powiatowej Policji  w Lubartowie z harcerzami.

Podczas wizytacji rozpoznano teren obozu, sprawdzono znajomość zasad bezpieczeństwa oraz postępowania na wypadek wystąpienia zagrożeń. Zweryfikowano warunki i organizację obozowiska oraz warunki ewakuacji. Uzgodniono sposoby łączności oraz komunikowania się – sprawdzono praktycznie łączność ze Stanowiskiem Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie oraz pomiędzy osobami funkcyjnymi na terenie obozu harcerskiego.

W czasie spotkania strażacy przeprowadzili szkolenie dotyczące zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie oraz omówili sposoby postępowania na wypadek zagrożeń mogących wystąpić na terenie obozu z uwzględnieniem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych.

W spotkaniu udział wzięło 120 osób, harcerzy i osób funkcyjnych.